آموزش وردپرس
خانه / آثار / ۳۶۵ گوهر از رسول اعظم(ص)

۳۶۵ گوهر از رسول اعظم(ص)

سال ۱۳۸۵ در حالی آغاز شد که در روزهای پایانی سال ۸۴ هجمه‌ گسترده‌ای علیه پیامبر بزرگ اسلام با چاپ کاریکاتوری در روزنامه های کشورهای غربی شروع گردیده بود و هدف آن ضربه به اسلام و نشان دادن پیامبر لطف و عطوفت بعنوان چهره‌ای خشن در افکار عمومی جهان بود.

غافل از اینکه چهره پیامبری که در دلهای مسلمین جای دارد هیچگاه با این گونه ترفندها و بازی های سیاسی مخدوش نخواهد شد .

مقام معظم رهبری در ابتدای سال هویّت واقعی این یاوه گویان را تببین نموده و با نامگذاری این سال به نام رسول اعظم۶ مردم را به شناخت بیشتر و بکارگیری سیره رسول خدا فراخواندند. ایشان در قسمتی از بیاناتشان فرمودند : « در این مقطع زمانی، یاد و نام مبارک پیامبر اعظم از همیشه زنده تر است؛ و این یکی از تدابیر حکمت و الطاف خفیه الهی است. امروز امّت اسلام و ملّت ما بیش از همیشه به پیغمبر اعظم خود نیازمند است؛ به هدایت او، به بشارت و انذار او، به پیام و معنویت او، و به رحمتی که او به انسان ها درس داد و تعلیم داد. امروز درس پیغمبر اسلام برای امّتش و برای همه بشریت، درس عالم شدن، قوی شدن، درس اخلاق وکرامت، درس رحمت، درس جهاد و عزّت، و درس مقاومت است. پس نام امسال به طور طبیعی، نام مبارک پیامبر اعظم است. در سایه این نام و این یاد، ملّت ما درس های پیغمبر را باید مرور کند و آنها را به درس های زندگی و برنامه های جاری خود تبدیل کند.»

مجموعه حاضر به همین بهانه به دنبال ارائه درسهای اخلاقی و سخنان گهر بار رسول اعظم۶ منتشر گردیده که حاوی ۳۶۵ سخن گهربار از پیامبر بزرگ اسلام می‌باشد .

احادیث منتخب به تعداد روزهای سال انتخاب و در موضوعات مختلف به صورت الفبایی تنظیم گردیده و سعی شده تا  احادیث کوتاه انتخاب گردند تا جهت استفاده در مکاتبات اداری و یا برگزاری مسابقات مورد استفاده قرار گیرند.

امید است با ارایه این احادیث بتوانیم گام کوچکی به سوی آشنایی مردم خصوصاً جوانان با سیره نبوی برداشته و مشمول این سخن از پیامبر گرامی اسلام۶ باشیم که می‌فرمایند :

« مَنْ کَتَبَ عَنِّی عِلْماً أو حَدیثاً لَمْ یَزَلْ یُکْتَبْ لَهُ الاَجْرُ ما بَقِیَ ذلکَ العِلمُ والحَدیثُ.»

هرکس دانشی یا حدیثی از من بنویسد تا آن دانش و حدیث باقی است برایش اجر نوشته شود.

(کنزالعمال، ح ۲۸۹۵۱)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان تمام شده دوباره عدد جديد را محاسبه كنيد

تاپ هاست